Poleć znajomym

Sos piri-piri

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

...a teraz o bardzo popularnym w Portugalii sosie piri-piri, który przygotowuje się z diabelsko ostrych papryczek zwanych właśnie piri-piri. Jest kilka sposobów na zrobienie sosiku. Dziś prezentuję bardzo prosty, domowy przepis...Sos piri-piri może służyć do doprawiania dań w trakcie gotowania. Zwykle jednak podaje się go w glinianej miseczce i każdy - według uznania - polewa nim potrawę. Świetnie pasuje do grillowanego kurczaka! Frango de churrasco com molho de piri-piri (grillowany kurczak z sosem piri-piri) to jedno z najpopularniejszych dań portugalskich

Składniki

  • - mały słoiczek albo buteleczka
  • - świeże papryczki piri-piri
  • - oliwa z oliwek
  • - ocet winny (który można zastąpić whisky)
  • - sól

Sposób przygotowania

  1. Z papryczek usuwamy ogonki. Piri-piri przekrajamy wzdłuż, wkładamy do słoiczka i solimy. Następnie zalewamy słoik: 2/3 oliwą z oliwek i 1/3 octu. Słoiczek zakręcamy mocno, wstrząsamy i odstawiamy na 15 dni w suche i ciemne miejsce. Po około 2 tygodniach możemy już nim doprawiać nasze dania.

  2. Tak przygotowany sos to wspaniały dodatek do wszystkich dań, którym chcemy nadać ostrego smaku. Wystarczy łyżeczka i nasza potrawa stanie się pikantna... Gdyby był problem z dostaniem świeżych papryczek piri-piri, można spróbować przygotować taki sos z papryczki chili, albo jakiegoś innego diabełka :)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.