Poleć znajomym

Sok z ananasa z miętą

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

Sok można otrzymać na 2 sposoby : za pomocą sokowirówki lub blendera. Wypróbowałam oby dwa i szczerze mówiąc wolę wersję w blenderze ze względów praktycznych. Poza tym wychodzi go więcej bo miksujemy miąższ ananasa. Mniej mycia i mamy od razu skruszony lód :) ale za to musimy ubijać dłużej i staranniej, aby listki mięty były dobrze rozdrobnione.

Składniki

  • - 1 ananasa
  • - kilka listków świeżej mięty
  • - odrobinę wody niegazowanej do rozcieńczenia

Sposób przygotowania

  1. Przygotowanie w sokowirówce:

  2. Ananasa obieramy starannie, kroimy w drobną kostkę i wrzucamy do sokowirówki wraz z listkami mięty. Na koniec dolewamy trochę wody, kostki lodu, mieszamy w dekorujemy miętą.

  3. Przygotowanie w blenderze:

  4. Pokrojonego ananasa wrzucamy do blendera, zalewamy odrobiną wody i dorzucamy listki mięty. Miksujemy dosyć długo, aby mięta się dobrze rozdrobniła. Jeśli nasz sprzęt kruszy lód (bo uwaga nie wszystkie to robią i można narazić się na straty!), to możemy również dodać kostki lodu, aby skruszyć je za jednym zamachem

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.