Poleć znajomym

Sałatka z ośmiornicy (specjalnie dla MZ)

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

Sposób przygotowania

  1. Sałatki z ośmiornicy nie może zabraknąć na portugalskim stole. Salada de polvo - bo tak ją zwą tubylcy - jest podawana w restauracjach jako przystawka, a w lecie na ogródkach, jako przekąska do zimnego piwa. Najlepiej smakuje po plaży, w upalny letni wieczór, kiedy niebo robi się głęboko czerwone i wszytko wydaje się piękniejsze. Nawet nasza ośmiornica nabiera wtedy ślicznego wyglągu. To najlepszy moment, by ją wypróbować.

  2. Ośmiorniczkę można też przygotować w domu... O świeżą zwykle jest ciężko, ale kupić ją można w puszce. W Portugalii najlepiej smakują konserwy marki Piteu albo Ramirez, ale na pewno znajdziemy też inne, równie pyszne. Ośmiorniczkę wyciągamy z puszki, mieszamy z drobno posiekaną cebulką i natką pietruszki, doprawiamy solą i pieprzem, octem i oliwą! To najprostrza wersja... bo co knajpka to inny przepis. Jedni dodają jeszcze korniszonki, cebulkę konserwową, drobno skrojoną papryczkę marynowaną.... Do wyboru do koloru.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.