Poleć znajomym

PIECZONA KASZANKA Z SOSAMI

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

...a do tego kapusta kiszona, dobrze ukwaszony ogórek i sosiki.

Sposób przygotowania

 1. Szczerze mówiąc przez długi czas nie przepadałam za kaszanką, czy też kiszką (bo i tak ją nazywają), ale bywa, że z czasem smak się zmienia, a i często sprzyjają temu okoliczności przyrody.

 2. I tak też było w moim przypadku z kaszanką.

 3. 2003 rok, słoneczny, zupełnie letni wrzesień, jesteśmy w Kazimierzu Nad Wisłą, a na kolację w pobliskiej knajpce-piekarni zamawiamy grillowaną kiszkę z dodatkami : i to jest właśnie ten moment, od kiedy to proste danie staje się moim przysmakiem.

 4. Ale uwaga, diabeł tkwi w szczegółach : kiszka powinna być w formie serdelków, aby łatwo ją można było umieścić na żeberkach grilla lub w piekarniku (przygotowana w naturalnym jelicie), musi być z pewnego źródła (chodzi o jakość) no i oczywiście należy ją podać z dodatkami, które zmieniają jej oblicze !

 5. Potrzebne składniki :

 6. - serdelki kaszanki

 7. - sos czosnkowy (jogurt naturalny, koperek, czosnek, sól pieprz, kropla cytryny)

 8. - sos słodko-ostry chilli (odmienia pospolitą kiszkę !)

 9. - musztarda

 10. - kapusta kiszona

 11. - ogórki kiszone

 12. - świeże pieczywo

 13. Przygotowanie :

 14. Kiszkę możemy upiec w piekarniku lub na grillu. W piecu warto położyć serdelki na żeberkach, a pod nimi umieścić rynienkę z zimną wodą (wtedy niepotrzebny tłuszcz spłynie do niej).

 15. Najważniejszym dodatkiem, który odmienił moje pojęcie o smaku kaszanki był słodki sos chilli. To właśnie we wspomnianej knajpce spróbowałam tego połączenia po raz pierwszy i jak dotąd nie spotkałam się z tym melanżem nigdzie więcej (oprócz własnej kuchni oczywiście).

 16. Polecam wypróbować ten prosty sposób podania i przypominam, że Ariadna prezentowała przepis na kapustę kiszoną, specjalnie dla wszystkich emigrantów, którzy zatęsknili za tym rodzimym smakiem !

 17. Smacznego,

 18. SWS

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.