Poleć znajomym

Kapusta kiszona na szybko

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

A ja dziś podaję "nowoczesny" przepis na kapustę kiszoną wykonaną w trybie ekspresowym! To dla tych wszystkich, którzy kapusty kupić w sklepie nie mogą, a za nią tęsknią i zjedliby np. bigos albo kapuśniak... nie mają w domu beczki, długiego drewnianego kija, nie mają piwnicy... Jest na to sposób! Kapusta wyszła boska, soczysta i smak ma bardzo podobny do tej kiszonej tygodniami w beczkach!

Sposób przygotowania

  1. My będziemy kapustę kisić w słoikach, najlepiej dużych, litrowych, abo większych. Słoiki trzeba koniecznie wyparzyć wcześniej, zalewając je wrzątkiem.

  2. Będziemy potrzebować na około 2 duże słoje kapusty:

  3. - 2-3 duże główki kapusty białej (ale inne gatunki również nadają się do kiszenia)

  4. - 1 marchewkę

  5. - łyżeczkę soli

  6. - kminek, pieprz, liść laurowy

  7. - wodę po ugotowanych ziemniakach

  8. Kapustę szatkujemy, marchewkę obieramy i ścieramy na tarce na grubych oczkach, dodajemy sól i przyprawy. Wszystko to mocno ugniatamy w misce i pozostawiamy na chwilę, by kapusta puściła sok. Następnie upychamy kapustę do słoików, a nadmiar soku odsączamy. Teraz wystarczy zalać kapustę wodą, w której gotowaliśmy ziemniaki (np. do obiadu). Trzeba pamiętać aby cała kapusta była przykryta wodą i nic nie wystawało podczas całej fermentacji. Słoiki nakrywamy wieczkami, ale nie zakręcamy! Kapusta będzie się kisić przek kilka dni i to na pewno usłyszymy (!) . Gotowa jest w niecały tydzień. Wystarczy ją po prostu spróbować. Proste i łatwe w przygotowaniu! Znakomita na bigos...

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.