Poleć znajomym

JAJKA W KOSZULKACH NA JOGURCIE

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

Na niedzielne śniadanko, tak świtkiem koło południa, polecam jajka gotowane na miękko, ale zamiast w skorupkach, włóżmy je w koszulki i rzućmy na poduszkę gęstego, aksamitnego jogurtu. Posypmy świeżym szczypiorkiem, doprawmy całość pieprzem i solą, a jeżeli chcemy komuś umilić poranek podajmy prosto do łóżka z chrupiącą grzanką...

Sposób przygotowania

 1. Jak przygotować jajka w koszulkach:

 2. Metoda została już zaprezentowana w przepisie na portugalską zupę z Alentejo i tam też znajdziemy filmik, który może nam ułatwić zadanie.

 3. Ja jednak w skrócie przypomnę jak się To robi....

 4. W rondelku gotujemy wodę z dodatkiem 1 łyżki octu winnego.

 5. Jajka wybijamy do małych miseczek, lub na talerzyki (każde jajko do osobnej miseczki/talerzyka).

 6. Kiedy woda się zagotuje, na wrzątek wrzucamy wybite wcześniej jaja, jedno po drugim.

 7. Gotujemy na miękko ok 3-3,5 min. i wyciągamy zaczynając od jajka, które jako 1 zostało wrzucone do wody.

 8. Zasada gotowania jajek w koszulkach jest taka, że podczas 1 minuty powinny gotować się na bardzo ostrym ogniu, a kolejne 2 na mniejszym.

 9. Ugotowane na miękko jajka wyciągamy najlepiej przy pomocy łyżki durszlakowej lub małego siteczka.

 10. Proponuję przed ugotowaniem jajek przygotować szklani/kieliszki, które do połowy wypełniamy jogurtem naturalnym, posypujemy szczypiorkiem, doprawiamy lekko pieprzem i solą, ewentualnie papryką ostrą lub łagodną

 11. Gotowane jajka dobrze odcedzamy (ważne, aby woda nie rozrzedziła jogurtu) i wykładamy na jogurtowy podkład, doprawiamy solą i pieprzem i przykrywamy jeszcze kleksem jogurtu.

 12. Wierzch posypujemy szczypiorkiem (wiosną i latem można dodać rzodkiewkę, a w Portugalii teraz też się coś znajdzie), prószymy jeszcze lekko solą i pieprzem.

 13. Jeżeli decydujemy się na wykwintne podanie jajek np. jako przystawki, namawiam na lekką ekstrawagancję! A będzie nią na pewno narzucenie na górną, jogurtową poduszkę osnówek granatu, o którym tyle dobrego pisała Ariadna. W zależności komu podajemy to danie, pamiętajmy że owoc ten symbolizuje nieśmiertelność, zmysłowość i płodność!

 14. Smacznego,

 15. SWS

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.