Poleć znajomym

Buraczany sok

Jak zbierać punkty?

Autor: (4890 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Suma wszystkich smaków

Na sezon jesienno-zimowy i nie tylko, chciałabym serdecznie polecić regularne popijanie kiszu buraczanego. Najlepiej pić go rano i wieczorem, można przegryzać jabłkiem, podobno lepiej smakuje, a i usuwanie toksyn z organizmu będzie ułatwione (to najnowsza obserwacja znajomych konsumentów:). Stwierdzono, i to już dość dawno, że częste picie kwasu buraczanego pomaga w leczeniu anemii, zaparć, depresji, nadciśnienia. Jest jednak jedno małe ALE, burakom powinni powiedzieć NIE cukrzycy !!!

Składniki

  • 3 buraki (podobno najsmaczniejsze są buraki o średnicy nie większej niż 8 cm i odmiana długich buraków)
  • Ok. 2 l letniej, przegotowanej wody
  • 1 ząbek czosnku
  • 1 kromeczka czerstwego chleba
  • naczynie gliniane lub słoik

Sposób przygotowania

  1. Nic trudnego, obrane, pokrojone na plastry surowe buraki wrzucamy do odpowiednio dużego naczynia, wrzucamy czosnek i kromkę chleba, a na koniec zalewamy letnią wodą;

  2. Odstawiamy w ciepłe miejsce na ok. 3-5 dni (podobnie jak z ogórkami małosolnymi), jeżeli sok już się kisi, wyjmujemy chleb i albo "dokiszamy" w ciepłym miejscu 1 dzień, a jeżeli smak nam odpowiada przecedzamy i zlewamy do naczynia, w którym będziemy przechowywać ukiszony sok (teraz już w lodówce!!).

  3. Staramy się pić regularnie :) Życzę zdrówka !!!!!!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.